Home/Nieuws items/Bread & Emotions – Special Evening Workshop in collaboration with Schumacher Action Labs

Bread & Emotions – Special Evening Workshop in collaboration with Schumacher Action Labs

Details Price Qty
Tickets - Monday 8 December - 18:00- 21:00 €115,00 EUR  

  •  december 8, 2025
     18:00 - 21:00

Brood & Emotie – Een workshop van Schumacher Action Labs

Over dit speciale partnerevenement:
Dit event is ontworpen door Schumacher Action Labs, waarbij de ambacht van brood bakken samenkomt met belichaamde emoties, als individu en als collectief. 
Dit evenement vindt plaats bij Baking Lab Amsterdam (School voor Circulaire Innovatie).

In ons dagelijks leven, en in de huidige tijd van ecologische en sociale ineenstorting, zetten we onze emoties vaak op de achtergrond, terwijl ons rationele brein zijn best doet om oplossingen te bedenken of onzekerheid probeert te controleren.

Maar wat als emoties, welkom of pijnlijk, eerst gevoeld en erkend moeten worden voordat ze een bron van inzicht kunnen worden?
Wat als, in plaats van dat we deze onderdrukken, we emoties de ruimte geven om ons te leren over hoe verandering ontstaat en hoe we hier samen op kunnen reageren?

Deze workshop biedt een plek waar die diepere laag van gevoel op een zachte manier uitgenodigd wordt – via onze handen, onze zintuigen en het levende proces van brood maken.

We gaan gezamenlijk door de verschillende fases van mixen, kneden, vormen en bakken en gebruiken het ritme van dit ambacht om ons te verbinden met wat ons van binnen beweegt. Zo wordt brood het tastbare object waarin emoties een plek krijgen, waar ze je ze kunt aanraken, uitrekken, en kan transformeren via je handen en je lichaam.

Met Joanna Macy’s het Werk Dat Weer Verbindt ter inspiratie, weven we door het praktische proces van bakken korte reflecties en gedeelde momenten. De sessie is een mix van toegepaste kennis en ervaring, maar biedt ook de ruimte voor gesprekken op een laag die we normaal misschien niet aanraken.

Je leert de basis van brood bakken terwijl je ook ontdekt hoe fysieke ervaring kan helpen om de dingen die in ons dagelijks leven op de achtergrond blijven om te zetten in voeding, voor je maag én je hart.


Workshop elementen:

  • Welkomstdrankje en -snacks
  • Mixen, kneden, vormen en het bakken van je eigen brood
  • Gedeelde reflecties geïnspireerd op het Werk Dat Weer Verbindt
  • De basis van broodbaktechnieken en zintuiglijk leren
  • Samen brood bakken met dips aan het eind van de workshop

Taal: Engels en/of Nederlands
Duur: 3 uur (18:00–21:00)
Groepsgrootte: Maximaal 8 mensen
Facilitatoren: Claudia Angeli & Anneke van Woerden

Contact voor vragen: schumacheractionlabs@protonmail.com

Het evenement valt onder het annuleringsbeleid van Baking Lab.

Aanvullende informatie

Adres
Baking Lab
Linnaeusstraat 99 H
1093 EL Amsterdam

Venue:  

Venue Phone: 020 240 0158

Venue Website:

Address:
Linnaeusstraat 99, Amsterdam, Noord-Holland, 1093 EL, Netherlands

Description:

Baking Lab venue description.